Start Aktualności

Aktualności

 

 

 • 15.12.2016 r.

  Aby wprowadzić naszych podopiecznych w magiczny nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy dla nich koncert pt. „Wigilijne opowieści” poprowadzony przez muzyków Filharmonii Częstochowskiej. Dzieci brały aktywny udział w koncercie poprzez wspólne muzykowanie oraz granie na instrumentach. Dzięki temu mogli poznać  budowę i możliwości brzmieniowe instrumentów, a także przenieść się w świat muzycznej baśni. Celem tego typu koncertów jest przygotowanie młodych ludzi do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

 


 

 • Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” ufundowało swoim podopiecznym bilety na przedstawienie „Calineczka” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Magiczna atmosfera sprawiła, że przedstawienie zostanie na długo w pamięci dzieci.

  

TELETURNIEJ CZYTELNICZY „JAKA TO BAJKA?” W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO – WYCHOWAWCZYM W DZIAŁOSZYNIE

W dniach 06.06. – 10.06. 2016 r. w SOSzW w Działoszynie trwał tydzień czytelniczy
w ramach  XV Kampanii Społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom".
W tym okresie realizowane były następujące przedsięwzięcia:

1. Poniedziałek - Otwarcie tygodnia czytelniczego i kiermaszu „Podaruj książkę”,

2. Wtorek - lekcja biblioteczna „Jak powstaje książka?”,

3. Środa - czytanie w klasach wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” oraz wykonanie konkursowej pracy plastycznej,

4. Czwartek - Teleturniej czytelniczy pt. „Jaka to bajka?”, czytanie utworów przez zaproszonych gości oraz przedstawienie kukiełkowe pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu nauczycieli z Przedszkola nr 2 w Działoszynie

5. Piątek - Podsumowanie Akcji Cała Polska czyta dzieciom: wręczenie dyplomów                i nagród.

Poprzez czytanie książek przekazywanych jest wiele  wartości moralnych takich jak: uczciwość, sprawiedliwość, odwaga, szacunek oraz życzliwość. Czytanie uczy odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Dostarcza także wielu cennych informacji, poprawia poziom wypowiedzi ustnych i pisemnych, rozwija wyobraźnię. Udział w akcji ma na celu budzenie zainteresowań czytelniczych, ochronę młodych ludzi przed uzależnieniem od telewizji, komputerów i telefonów oraz troskę o to, by w przyszłości stali się oni dobrymi ludźmi.

Dzięki takim przedsięwzięciom placówka ma okazję do integracji z lokalnym środowiskiem. Organizatorzy tygodnia czytelniczego dziękują pani Magdalenie Piotrowskiej – nauczycielce Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Raciszynie, panu Sebastianowi Barczakowi – nauczycielowi Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie oraz przedstawicielom Powiatowej Straży Pożarnej w Pajęcznie i  Powiatowej Komendy Policji
w Pajęcznie, a także nauczycielom z Przedszkola nr 2 w Działoszynie. Składamy również podziękowania rodzicom, na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Marią Gajęcką oraz głównemu sponsorowi nagród Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Uśmiechem Malowane”.

Aleksandra Jabłońska, Karolina Kmiecik, Magdalena Patocka, Wioleta Łakoma, Kalina Kasprzyczak

 

 

 


 

 • Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” było organizatorem wycieczki do Krasiejowa, która odbyła się 24 maja 2016r. W wycieczce uczestniczyli podopieczni Stowarzyszenia i ich rodzice.

 

 


 

 • 10 maja 2016r. oraz 21.06.2016r. Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane”, umożliwiło nauczycielom oraz rodzicom zapoznanie się z ofertą firm MÓWik oraz Harpo poprzez zorganizowanie prezentacji sprzętu i oprogramowania komputerowego wspierającego komunikację osób z różnymi niepełnosprawnosciami.

 

 

 

 • Wspomagające sposoby porozumiewania się AAC to działania, których celem jest pomoc w porozumiewaniu się osobom niemówiącym lub posługującym się mową w ograniczonym stopniu. Zamiast wypowiadanych słów i zdań mogą one używać znaków graficznych (piktogramów, obrazków, symboli), znaków manualnych (gestów) lub znaków przestrzenno-dotykowych (np. przedmiotów). Dzięki temu mogą pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia – pokonywać bariery w komunikowaniu się. Użytkownikami wspomagających sposobów porozumiewania się są dzieci, młodzież i dorośli, którzy nie mogą nauczyć się mowy. Są to m.in. osoby z porażeniem mózgowym, specyficznymi zaburzeniami mowy, upośledzeniem umysłowym, autyzmem, chorobami genetycznymi. Niezależność w porozumiewaniu się może zapewnić urządzenie do komunikacji. W niewielu placówkach dla dzieci niepełnosprawnych AAC jest używane powszechnie.

 

Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” w przyszłości planuje sfinansowanie zakupu sprzętu     dla kilku swoich podopiecznych.

 

 


 • W dniu 25 kwietnia 2016r. dwudziestu trzech naszych wychowanków pod opieką nauczycieli
  o godzinie 5.30 wyjechało autokarem do Warszawy. Czekał ich bardzo intensywny dzień, ale mimo to humory dopisywały. Zwiedzanie naszej stolicy rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego. Było to ogromne przeżycie, szczególnie dla kibiców piłki nożnej. Następnie nasza wycieczka udała się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie część naszej grupy mogła wjechać na taras widokowy na XXX piętrze i zobaczyć Warszawę z lotu ptaka. Kolejnym punktem w programie było warszawskie Metro. Nie tylko zobaczyliśmy pędzące pociągi, ale sami mogliśmy być pasażerami i pokonać odcinek Warszawa Centrum- Ratusz Arsenał. Dla większości z nas były to niezapomiane chwile.

  Po tak wzniosłych przeżyciach, cała grupa wycieczkowiców spacerkiem udała się na Stare Miasto, gdzie w pięknej restauracji "Literatka" na Krakowskim Przedmieściu czekał pyszny obiad.
  Z pełnymi brzuchami i wypoczęci mogliśmy kontynuować dalsze zwiedzanie. Kolejnym miejscem był Pałac Prezydencki oraz taras widokowy na Lotnisku Chopina. Późnym popołudniem pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Działoszyna. Kropką nad "i" w całym dniu był postój
  w McDonalds, gdzie każdy uczestnik wycieczki miał okazję zjeść na kolację zestaw Happy Meal. Organizatorzy wycieczki oraz sami uczestnicy dziękują: Zarządowi PGE Narodowy, zarządowi Pałacu Kultury i Nauki oraz warszawskiemu METRO za bezpłatne bilety wstępu. Wycieczkę dofinansowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Uśmiechem Malowane". DZIĘKUJEMY !!!!
poniżej fotorelacja

 


 

 

 • Dnia 4 lutego 2016r. w SOSzW w Działoszynie odbył się bal karnawałowy, podczas którego nasi podopieczni otrzymali paczki współfinansowane przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane”.

  

Informacja

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Uśmiechem Malowane” - dnia 19 stycznia 2016r. decyzją Sądu Rejonowego dla Łódź Śródmieście w Łodzi - uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

 

 

  

 • 17 grudnia 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy stroik lub ozdobę bożonarodzeniową. Wszystkie zespoły biorące udział w przedsięwzięciu zostały nagrodzone upominkami w postaci gier, zabawek i słodyczy.
Dziękujemy naszym podopiecznym i ich opiekunom za piękne prace konkursowe.


 


 

 • Dnia 14 grudnia 2015 roku Stowarzyszenie "Uśmiechem Malowane" zorganizował dla swoich podopiecznych koncert muzyki klasycznej, który poprowadzili muzycy Filharmonii Częstochowskiej.

 

 


 

Ogłoszenie

Zarząd Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane” zaprasza do udziału w konkursie na najładniejszy stroik lub ozdobę bożonarodzeniową. Prace należy złożyć do 10 grudnia, zostaną one zaprezentowane w holu SOSzW w Działoszynie.

Rozstrzygnięcie konkursu 20 grudnia 2015r.

 

 

 


 

Zarząd oraz członkowie i podopieczni Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane” pragną podziękować wszystkim, którzy przekazali nam 1% podatku.

 

 

Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Młodzi Młodym udało nam się zgromadzić kwotę 2038,13  zł. Zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia.

 


Podsumowanie projektu
Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie „Pomaluję świat” współfinansowanego ze środków Fundacji Lotto Milion Marzeń.

 

W listopadzie zakończyły się zajęcia w ramach projektu „Pomaluję świat”, w którym brało udział 22 podopiecznych Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane”. Zostało przeprowadzonych 60 godzin zajęć warsztatowych. Efekty działań  prezentowane były na dwóch wystawach prac artystycznych oraz w holu Ośrodka.  Jako produkt końcowy - powstał kalendarz promujący twórczość artystyczną dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Realizując projekt udało nam się pozyskać darczyńców, którzy wsparli naszą działalność poprzez przekazanie różnych materiałów do prowadzenia warsztatów.

Podopieczni Stowarzyszenia bardzo chętnie brali udział w organizowanych przez nas warsztatach artystycznych. W trakcie realizacji projektu uczestnicy min,: rozwijali swoje umiejętności manualne, samodzielnie podejmowali decyzje dotyczące sposobu wykonania pracy, doskonalili umiejętność współpracy w grupie, rozpoczynali i kończyli swoje prace jednocześnie wydłużając czas koncentracji (bardzo istotna umiejętność w rozwoju dzieci
z niepełnosprawnością intelektualną).

 

1

 W dniach od 10 do 20 października 2015r. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury odbyła się wystawa prac plastycznych podopiecznych Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane”, które powstały
w trakcie realizacji projektu „Pomaluję świat” współfinansowanego ze środków Fundacji Lotto Milion Marzeń.Rozpoczęła się druga część Warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie „Pomaluję świat”. Zakończenie projektu przewidziane jest na listopad 2015r.

 Od 1 września 2015 prowadzone są zajęcia w ramach projektu „Dziecko niepełnosprawne
w równowadze – prowadzenie specjalistycznej rehabilitacji metodą integracji sensorycznej” współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.


W ramach projektu „Dziecko niepełnosprawne w równowadze – prowadzenie specjalistycznej rehabilitacji metodą integracji sensorycznej”, który realizuje Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci uczestniczących w terapii. Podczas zebrania zaprezentowano prezentację multimedialną pt. „Integracja sensoryczna dla kogo i po co?”

zapraszamy do galerii


 

Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” od czerwca 2015 r. do grudnia 2015 r. realizuje projekt „Dziecko niepełnosprawne w równowadze – prowadzenie specjalistycznej rehabilitacji metodą integracji sensorycznej”. Działanie finansowane jest ze środków Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych na wsparcie realizacji zadania publicznego dotyczącego działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Udział w projekcie bierze ośmioro podopiecznych Stowarzyszenia w wieku od 7 do 12 lat, którzy są mieszkańcami województwa łódzkiego i posiadają aktualne orzeczenie
o stopniu niepełnosprawności.

Każdy uczestnik projektu skorzysta z 15 godzin rehabilitacji metodą integracji sensorycznej. Zajęcia prowadzone będą przez czworo certyfikowanych terapeutów integracji sensorycznej – członków Stowarzyszenia, w ramach pracy społecznej. Rodzice podopiecznych z metodą IS zostaną zapoznani przed rozpoczęciem projektu, biorąc udział
w prelekcji przeprowadzonej przez specjalistów. Zajęcia będą odbywały się w sali do integracji sensorycznej znajdującej się w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie, bezpłatnie użyczonej na potrzeby realizacji projektu.  Za uzyskaną dotację zostaną zakupione pomoce dydaktyczne i sprzęt terapeutyczny niezbędny do prowadzenia rehabilitacji.

 


 

 • W dniach od 12.06.2015 r. do 25.06.2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie odbywa się wystawa prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane” w ramach projektu „Pomaluję świat” realizowanego przy współpracy z Fundacją Lotto Milion Marzeń. • Od marca 2015 roku przy współpracy z Fundacją Lotto Milion Marzeń realizujemy projekt Warsztaty artystyczne „Pomaluję Świat”. Celem projektu jest wspomaganie rozwoju psychofizycznego
  i kreatywności osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez udział
  w warsztatach artystycznych oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej w środowisku lokalnym. Udział w warsztatach artystycznych stwarza naszym podopiecznym możliwość rozwoju, a także jest niepowtarzalną okazją do pracy różnorodnymi materiałami i technikami nie zawsze możliwymi do realizacji w warunkach szkolnych, a tym bardziej domowych. Ponadto zajęcia artystyczne są zajęciami o charakterze terapeutycznym, ponieważ w znaczący sposób wpływają na rozwój psychofizyczny dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Twórcza praca niesie w sobie wiele radości, daje poczucie spełnienia i satysfakcji z zakończonego dzieła. Projekt kierowany jest do grupy składającej się z 22 podopiecznych Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane” w wieku od 9 do 21 lat, niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym   i znacznym, z terenu Powiatu Pajęczańskiego i powiatów ościennych.

Zajęcia prowadzone są w ramach pracy społecznej przez nauczycieli - członków Stowarzyszenia  "Uśmiechem Malowane”.  Projekt zostanie zakończony w listopadzie 2015 roku.


 • 18 grudnia 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową zorganizowany przez Stowarzyszenie "Uśmiechem Malowane". Przygotowane przez zespoły klasowe kartki były tak piękne, że wszyscy zostali nagrodzeni. Uczniowie otrzymali: gry dydaktyczne, materiały plastyczne oraz słodycze.


 • 02.X.2014 r. w naszym Ośrodku odbyły się WARSZTATY MYDLARSKIE dla dzieci, zorganizowane przez Stowarzyszenie Uśmiechem Malowane prowadzone przez animatora Mobilnego Centrum Rozwijania Potencjału u Dziecka. Wzięło w nich udział 11 uczniów z klas IV-VI pod opieką p. Iwony Bober. Nasi podopieczni przekonali się,że takie warsztaty to wspaniała twórcza zabawa, rozwijająca kreatywność oraz zdolności manualne. Warsztaty opierały się na bajecznie kolorowej, wesołej
  i cudnie pachnącej zabawie w produkcję zdrowego mydła glicerynowego zaprojektowanego
  wg indywidualnego pomysłu każdego dziecka.

zapraszamy do galerii


 • 30 września 2014 r. odbyła się impreza plenerowa „Pożegnanie Lata”, w której udział brali wychowankowie oraz absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami. Także i w tym roku zostaliśmy ugoszczeni przez Państwo Agatę i Włodzimierza Pęciaków, którzy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Ławiana. Pogoda i humory dopisały. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sportowych, a także biesiadowały przy suto zastawionym stole. Wszyscy mogli skosztować sycących kiełbasek z grilla, pieczonych ziemniaków oraz tradycyjnego, polskiego bigosu. Tegoroczny piknik, tak jak i w roku poprzednim, został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” działające przy SOSzW w Działoszynie. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia oraz właścicielom gospodarstwa za ciepłe przyjęcie i darmowe udostępnienie posiadłości na czas trwania imprezy.

zapraszamy do galerii 

 • Dnia 05 czerwca 2014 r. odbyła się wycieczka do dawnej stolicy – Krakowa. Brali w niej udział wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie oraz grupa absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Dzięki pięknej pogodzie Kraków pokazał nam swoją piękniejszą stronę. Kojąca zieleń sprawiła, iż mimo intensywnego spaceru wszyscy czuli się zrelaksowani i wypoczęci. Duże wrażenie na naszych wychowankach sprawiła wizyta w smoczej jamie, a pobyt w królewskich kryptach pozwolił na chwilę zadumy. Na zakończenie, po wyczerpującym dniu przyszła pora na odpoczynek i lodowy deser.

Do domu wracaliśmy w wyśmienitych humorach.

 


Ogłoszenie

 

 • Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” dnia 05.06.2014 r. organizuje dla wychowanków SOSZW oraz absolwentów SPP w Działoszynie wycieczkę do Krakowa.

Koszt dla uczestnika wycieczki wynosi - 20 zł

Pozostałe koszty ponosi Stowarzyszenie.

 


Ogłoszenie

 

 • Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” dnia 03.06.2014 r. organizuje dla przedszkolaków
  i młodszych wychowanków SOSZW w Działoszynie wycieczkę do Łodzi.

Koszt wycieczki ponosi Stowarzyszenie.

 


Kwiecień to miesiąc wiedzy o AUTYZMIE

 

 • 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  Na znak poparcia 
  i solidarności z osobami z autyzmem wiele państw przyłącza się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”, oświetlając na błękitno ważne i znane budynki (np. Empire State Building w Nowym Jorku,  CN Tower w Toronto, Pałac Kultury i Nauki 
  w Warszawie). Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” działające przy SOSzW 
  w Działoszynie
  również przyłączyło się do światowej akcji. Ulicami miasta przeszedł błękitny korowód najmłodszych wychowanków Ośrodka. W ten sposób chcieliśmy uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pokazaliśmy, że nie pozostajemy obojętni na problemy osób dotkniętych tym schorzeniem. Ponadto celem akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie jest zapewnienie osobom, których ten problem dotyczy, możliwości uzyskania pomocy, pogłębienia wiedzy i konsultacji ze specjalistami.

 

 • Jak rozpoznać AUTYZM?

 

 • · przymus stałości otoczenia
 • · niezdolność do interakcji społecznych
 • · stereotypowe, powtarzające się czynności
 • · zaburzenia mowy (echolalia, odwracanie zaimków) lub całkowity brak mowy
 • · łatwość mechanicznego zapamiętywania

 

 • Autyzm dziecięcy:

 

 • · nie gaworzy, nie wskazuje, nie wykonuje świadomych gestów po pierwszym roku życia
 • · nie mówi ani jednego słowa w wieku 16 miesięcy
 • · nie składa słów w pary w wieku 2 lat
 • · nie reaguje na imię
 • · traci zdolności językowe lub społeczne

 

 • Inne objawy:

 

 • · słaby kontakt wzrokowy
 • · nie potrafi się bawić zabawkami
 • · nadmiernie porządkuje zabawki lub inne przedmioty
 • · jest przywiązane do jednej zabawki lub przedmiotu
 • · nie uśmiecha się
 • · czasem wydaje się, że nie słyszy lub ma wyostrzony zmysł słuchu

  • 21 marca to pierwszy dzień wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day - WDSD) to święto obchodzone corocznie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa (ang. Down Syndrome International - DSI). ŚDZD został ustanowiony w 2005 roku, 
  a od 2012 jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ma on na celu przede wszystkim propagowanie wiedzy o chorobie, jaką jest Zespół Downa oraz udzielanie wsparcia rodzinom, których członkowie cierpią na to schorzenie. W geście solidarności z osobami z zespołem Downa Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” działające przy SOSzW w Działoszynie przyłączyło się do ogólnoświatowej akcji. Założyliśmy tego dnia 3 kolorowe skarpety, nie do pary. W tym dniu chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka!

  • 15 stycznia 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Działoszynie odbył się bal karnawałowy dla naszych wychowanków. Z tej okazji uczniowie otrzymali paczki przygotowane przez Stowarzyszenie Uśmiechem Malowane. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspomogły nas w realizacji tego przedsięwzięcia.

 • 25 września 2013 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie wraz z nauczycielami, wychowawcami oraz rodzicami wzięli udział w imprezie integracyjnej, w trakcie której w radosny sposób pożegnali lato. Impreza odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Agaty i Włodzimierza Pęciaków na Ławianie. Pogoda oraz humory wszystkim dopisały. Dzieci na łonie natury czuły się bardzo swobodnie i chętnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Mogły również biesiadować przy suto zastawionym stole, na którym pojawiły się zdrowe przekąski, jak również sycące kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” działające przy SOSzW w Działoszynie. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia oraz właścicielom gospodarstwa za serdeczne przyjęcie i darmowe udostępnienie posiadłości na czas trwania zabawy.

zapraszamy do galerii • Serdecznie zapraszamy na imprezę plenerową "Pożegnanie Lata", która odbędzie się 25. 09.2013r. w gospodarstwie agroturystycznym na Ławianie. gwarantujemy udaną zabawę na łonie natury, słoneczną pogodę i pyszne posiłki.

 • W dniu 05-06-2013 r uczniowie SOSzW uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia, która współfinansowana była przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” oraz Radę Rodziców. Dzieci zwiedzały Ogród Zoologiczny, płynęły statkiem po Odrze, podziwiały uroki architektury Starego Miasta szlakiem wrocławskich krasnali. Pomimo niesprzyjającej aury humory wszystkim dopisywały. Dzieci wróciły pełne wrażeń, zadowolenia i nowych wrażeń.

 

 


 

Rodzinna wycieczka do Zoo w Borysewie


 • 12 czerwca 2013r, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia UŚMIECHEM MALOWANE, grupa maluchów pod troskliwą opieką mam oraz swoich wychowawczyń wybrała się na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie, gdzie wzbogacała wiadomości                         na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych stronach świata, a także kształciliśmy umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej, pogłębialiśmy więzi koleżeńskie.  Co najważniejsze pogoda dopisała, naszym milusińskim najbardziej spodobały się lwy, tygrysy, małpki i wielbłądy oraz zabawa w Figloraju. Sympatię wśród dzieci wzbudziły również małe kózki, które ochoczo nastawiały głowy, ażeby je pogłaskać. Największą jednak atrakcją tejże wyprawy był przejazd kolejką po terenie Zoo. ZOO Safari w Borysewie okazało się wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Wycieczka do Zoo była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze najmłodsze pociechy.. Podczas zwiedzania zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich to, wszystko to co najciekawsze.

 


 • 27 lutego 2013r odbyło się pierwsze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane”. Przedstawiciele Zarządu przedstawili sprawozdanie finansowei merytoryczne za okres 06.02.2012 r. – 31.12.2012 r. W trakcie spotkania zatwierdzono Regulamin Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia „Uśmiechem Malowane” oraz harmonogram pracy na rok 2013.

 


 

 • W zakładce "dokumenty" publikujemy sprawozdanie za 2012 rok


 

 • Od maja 2012 prowadzimy zbiórkę makulatury, zużytych baterii i plastikowych nakrętek.


 • 6 października 2012r. wzięliśmy udział w akcji „Drzewko za surowce” zorganizowanej przez EkoRegion Bełchatów i Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Zebraną makulaturę wym ieniliśmy na drzewka ozdobne  (30 sztuk),  które  zostaną  wykorzystane  do  zagospodarowania  przestrzeni   działki szkolnej i placu zabaw.

Publiczne ogłoszenie wyników zbiórki publicznej

 

 • Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Uśmiechem Malowane” z siedzibą ul. Grota Roweckiego 2 w Działoszynie - informuje, iż zgodnie z decyzją nr 1/2013 z dnia 22.11.2013r. wydaną przez Starostę Powiatu Pajęczańskiego,  w okresie 01.12.2013r. – 28.02.2014r. przeprowadziło zbiórkę publiczną w formie zbiórki do puszek kwestarskich.

Celem zbiórki było pokrycie kosztów związanych z chirurgiczno-ortopedycznym leczeniem dwójki rodzeństwa, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie. Puszki kwestarskie były rozstawione w  sklepach i punktach usługowych na terenie powiatu pajęczańskiego.

Suma zebranych ofiar wyniosła 1667zł.

Wysokość poniesionych kosztów – 75zł – zakup puszek kwestarskich.

 

 

18 grudnia 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową zorganizowany przez Stowarzyszenie "Uśmiechem Malowane". Przygotowane przez zespoły klasowe kartki były tak piękne, że wszyscy  zostali nagrodzeni. Uczniowie otrzymali: gry dydaktyczne, materiały plastyczne oraz słodycze.

Wczesne wspomaganie roz.

szkoła przyspos. do pracy

Zespoły Rew-Wych

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas 21256 osób/y/ DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY