Start Aktualności

 

 

Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
to szczególny dla nas dzień.
Jasne złote słonko świeci,
spoza chmur uśmiecha się.
Dzisiaj święto wszystkich dzieci
Niech nam pięknie słońce świeci
Wszyscy śmieją się od rana
Każda buzia roześmiana
Czar zabawy dziś panuje
Każde serce się raduje. 
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają
Tak życzenia Wam Panie składają...

 

zapraszamy do galerii

 


 

PODZIĘKOWANIE
za dobre serce, które pochyla się nad tymi,
którzy potrzebują pomocy,
za wrażliwą duszę, która przynagla do robienia dobra,
za bezinteresowną pomoc i życzliwość
DZIĘKUJEMY !!!


W przeddzień 1 czerwca, kiedy to wszystkie dzieci obchodzą swoje święto, naszą szkołę odwiedziła Młoda Para – Państwo Małgorzata i Dawid Bednarkowie, którzy poprosili swoich gości weselnych, aby zamiast kwiatów podarowali im materiały szkolne. Zebrane materiały Nowożeńcy postanowili przekazać naszym wychowankom.

 


 

 • W SOSzW w Działoszynie gościliśmy Rodziców na uroczystości z okazji Dnia Matki połączonej z Ogólnopolską Kampanią Społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Spośród zebranych gości wyłoniliśmy cztery drużyny, które brały udział w teleturnieju oceniającym znajomość bajek. Następnie Rodzice wraz z dziećmi udali się na warsztaty arteterapii,  radość tworzenia wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Wzruszone mamy z radością dziękowały pociechom za miłość, pamięć i pozytywne emocje. Słodki poczęstunek i czas spędzony na wspólnych rozmowach zakończył miłą uroczystość.

 

zapraszamy do galerii


 

 

 • Od dnia 30 maja 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie można zobaczyć wystawę prac plastycznych wykonanych w ramach gminnego konkursu plastycznego pt. "Chodź pomaluj mój świat na... niebiesko". Konkurs zorganizowany był przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowaczy w Działoszynie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie "Uśmiechem Malowane". Myślą przewodnią tego przedsięwzięcia był kwiecień, który jest miesiącem wiedzy na temat AUTYZMU.

 


 

 • 26 maja 2017 r. na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku pięcioro uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w XV Międzyośrodkowym Konkursie Artystycznym pod hasłem „Nie święci garnki lepią, nie święci śpiewają i wiersze klepią”.

Dzięki temu wydarzeniu młodzież mogła zintegrować się z osobami z różnych placówek, wymienić doświadczenia oraz porównać  swoje    osiągnięcia i dokonania artystyczne.

Swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz plastyczne prezentowali:

- Sebastian Tasarz,

- Adrian Czaiński,

- Natalia Tyjeżko,

- Kacper Tyjeżko,

- Jakub Kaczmarek, który zajął I miejsce w konkursie wokalnym.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody.

zapraszamy do galerii


 

 • W dniu 24 maja w OSP w Proboszczowicach odbył się XVII Plenerowy Konkurs Plastyczny pt. "Wiosna w pełni" organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Warcie. W tym roku w konkursie wzięło udział 18 placówek, miedzy innymi również nasza szkoła. SOSzW w Działoszynie reprezentowało cztworo podopiecznych:

I grupa w składzie: Aneta Tasarz i Mateusz Leszczyk pod opieką p. Barbary Mrozińskiej-Bartoszek wykonała pracę plastycznę pt. "Wymarzony dom"
II grupa w składzie: Mateusz Juzala i Stanisław Szatan pod opieką p. Iwony Bober  wykonała pracę plastyczną pt. "Droga wśród pól".
Cieszymy się bardzo, że mamy możliwość odkrywania talentów naszych wychowanków.

zapraszamy do galerii

 


 

22 kwietnia - Dzień Ziemi pod hasłem „Żyj w zgodzie z naturą”

Wzorem lat ubiegłych w ramach obchodów Dni Ziemi zorganizowana została akcja sprzątania terenu wokół placówki i upiększania placu zabaw. Ponadto zaprosiliśmy dzieci i młodzież do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Znajdź przyrodę blisko siebie” oraz konkursu na „Najlepszego poszukiwacza skarbów przyrody”. Serdecznie dziękujemy za aktywny udział uczniom i opiekunom. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z naszych działań.

zapraszamy do galerii


O autyzmie nie tylko w kwietniu…

 • 10 maja w SOSzW w Działoszynie odbyła się Gala Gminnego Konkursu Plastycznego „Chodź pomaluj mój świat na… niebiesko” organizowanego przez Specjalny Ośrodek oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Uśmiechem Malowane”. Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych z przedszkoli i szkół podstawowych z gminy Działoszyn. Podczas oceniania prac jury bardzo wnikliwie i rzetelnie starało się ocenić je. Braliśmy pod uwagę: technikę wykonanej pracy, oryginalność, pomysłowość i estetykę. Po burzliwych obradach postanowiono przyznać I miejsce autorom wszystkich prac.

 • Konkurs rozpoczęliśmy piosenką zespołu „Dwa Plus Jeden” w wykonaniu nauczyciela SOSzW Pani Katarzyny Mieszkalskiej. Słowa utworu współgrają z naszą ideą, chcemy wśród lokalnej społeczności podnosić świadomość mówiąc czym jest autyzm. Chcemy pokazać, że autyzm to nie koniec świata, że da się z nim żyć, można być szczęśliwym mając dookoła wspaniałych ludzi i ich wsparcie. Obejrzeliśmy wspólnie film, w którym przedstawiony został świat z perspektywy dziecka z autyzmem oraz prezentację ukazującą codzienną pracę naszej placówki. Zamierzaliśmy przekazać dzieciom i nauczycielom, jak najwięcej informacji na temat niepełnosprawności, gdyż wiedza pozwala zrozumieć, a zrozumienie jest kluczem do akceptacji.

 • Galę Konkursu Plastycznego uświetnił występ grupy teatralnej ”Szpulka” działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Działoszynie, która zaprezentowała przedstawienie w ramach Społecznej Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Serdecznie dziękujemy małym artystom, opiekunowi Pani Katarzynie Oryś i Pani Dyrektor Katarzynie Ciura za dotychczasową współpracę.

 • Placówka zaprezentowała bogate zaplecze dydaktyczne poprzez zorganizowanie kącików zabaw sensorycznych, z których aktywnie korzystały dzieci, natomiast opiekunowie mogli zapoznać się z fachową literaturą. Na zakończenie dla wszystkich uczestników konkursu Stowarzyszenie przygotowało słodki poczęstunek.

 • Byliśmy niezwykle zaskoczeni wysokim poziomem prac oraz kreatywnością wszystkich uczestników konkursu, w związku z tym postanowiliśmy zorganizować pokonkursowe wystawy w MGDK w Działoszynie w dniach 15 – 19. 05.2017 r oraz Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie w dniach 31.05 do 09.06.2017 r.

 • Organizatorzy i komisja konkursowa składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie oraz instytucjom wspierającym nasze działania, a także wszystkim sponsorom.

Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji za rok!

zapraszamy do galerii


 

 • 12.04.2017 r. w naszej szkole odbyło się niezwykle uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę uczniowie, pod kierunkiem p. Sylwii Tasarz - Jura i p. Renaty Humieniuk przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Czy to mój Chrystus”. Celem przedstawienia było przybliżenie tajemnicy Krzyża i Zmartwychwstania Pańskiego. Już po raz kolejny swój talent wokalny zaprezentował uczeń Jakub Kaczmarek oraz chór złożony z nauczycieli SOSzW.

Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera i tylko życzyć należy, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.


zapraszamy do galerii


 

 

 

 

Regulamin konkursu plastycznego


organizowanego w ramach miesiąca wiedzy na temat autyzmu.

 

Chodź, pomaluj mój świat na … niebiesko”

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży
Niepełnosprawnej Intelektualnie „UŚMIECHEM MALOWANE”
oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Działoszynie, ul. Grota Roweckiego 2 98-355 Działoszyn

Konkurs trwać będzie do 28 kwietnia 2017r.

 

Cele konkursu:

1. Wzbudzenie zainteresowania tematyką autyzmu wśród lokalnej społeczności.

2.Pobudzenie aktywności twórczej oraz rozpowszechnianie plastycznej  twórczości wśród dzieci i młodzieży.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1.Prace konkursowe należy złożyć w sekretariacie SOSzW do dnia 28 kwietnia  2017 r. osobiście lub za pośrednictwem poczty.

2. Temat pracy plastycznej: „Chodź, pomaluj mój świat na … niebiesko”.

3. Praca konkursowa wykonana dowolną techniką, w formacie A-3.

4. Każda placówka może oddać do trzech prac konkursowych.

5. Każdy uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę plastyczną.

6. Każda praca konkursowa powinna zostać opisana: tytuł, imię i nazwisko autora, nazwa placówki, wiek (klasa).

Prace nie podpisane nie będą zakwalifikowane do konkursu.

 

Wyniki konkursu i nagrody

 • Jury powołane przez organizatora spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.

 • Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność z uwzględnieniem podziału wiekowego.

 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku maja, poprzez ogłoszenie imion i nazwisk zwycięzców podczas spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie "UŚMIECHEM MALOWANE" w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Działoszynie. O dokładnej dacie i godzinie poinformujemy telefonicznie.

 • Informacja o laureatach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.sosw-dzialoszyn.pl oraz w lokalnej prasie.

 

Postanowienia końcowe:

 • Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy podczas rozdania nagród oraz na opublikowanie fotografii prac na stronie internetowej SOSz-W w Działoszynie.

 • Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin. • Z okazji Mikołaja Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” ufundowało swoim podopiecznym bilety na przedstawienie „Calineczka” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Magiczna atmosfera sprawiła, że przedstawienie zostanie na długo w pamięci dzieci.


 • 26 listopada 2016 roku odbyło się Charytatywne Party Andrzejkowe. W tym roku bawiliśmy się w Restauracji „VIP” w Działoszynie. Gościom chwile uprzyjemniał zespół muzyczny „JOKER MUSIC NO STRES” z wokalistką panią Pauliną Lulek- uczestniczką wielu programów muzycznych, m.in.: Must be the music, The Voice of Poland, Bitwa na głosy. Gościem wieczoru była pani Dominika Słowik, uczestniczka programu MASTERCHEF”, która przygotowała dla gości wyśmienite pączki oraz przystawki. Drinki serwował gościom pan Kamil Szymanek. Wszyscy bawili się wyśmienicie do białego rana!
 • Charytatywne Party Andrzejkowe jest jedną z ważniejszych imprez w naszej Placówce, na którą co roku przybywa wielu znakomitych gości.  Jego tradycją są aukcje prac lokalnych artystów oraz rzeczy przekazanych przez darczyńców. Dzięki wsparciu uczestników Party Ośrodek i Stowarzyszenie „Uśmiechem malowane” mogą pomagać niepełnosprawnym dzieciom.
 • Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za wsparcie i Wielkie Serca, które z całą pewnością przyczynią się do uśmiechów na twarzach podopiecznych naszego Ośrodka. Niech dobro czynione drugiemu człowiekowi zwielokrotnione powróci do każdego ofiarodawcy.


 • Podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się do sukcesu Party:
 1. RESTAURACJA „VIP”
 2. PAŃSTWO LENA I GRZEGORZ MORDALSCY – ZAKŁAD PRODUKCYJNO – HANDLOWO- USŁUGOWY „ANITA
 3. PANI DOMINIKA SŁOWIK – UCZESTNICZKA PROGRAMU „MASTERCHEF”
 4. PANI PAULINA LULEK Z ZESPOŁEM „JOKER MUSIC NO STRES
 5. PAN KAMIL SZYMANEK - BARMAN
 6. SAKURA SUSHI ŁÓDŹ
 7. PAN ZBIGNIEW EJBICH – „ZBYSZKO”
 8. PANI IZABELA CZOŁNOWSKA – GÓRSKA
 9. FIRMA „KORONA” CANDLES S.A.
 10. PANI IWONA KRYSTASZEK - CENTRUM OGRODNICZE „MAGIA OGRODÓW”
 11. FIRMA „BOSZART”
 12. SKRA BEŁCHATÓW
 13. RODZINA WLAŹLIKÓW
 14. PANI ELŻBIETA NOWAK - GABINET KOSMETOLOGICZNY „NOUVELLA VISAGE”
 15. PAN JAROSŁAW PRZERYWACZ
 16. PAN JAROMIR BOBER
 17. PAN ROBERT MATCZAK
 18. PAN PIOTR ZYGOŃ

 


 

 • W dniu 8 grudnia w MGOKiS w Praszce odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci specjalnej troski pt. "Moja rodzina w kolorach świata", organizowanego przez MGOKiS w Praszce. W tym roku w konkursie wzięło udział 37 placówek z całej Polski, nadesłano 187 prac plastycznych spośród których wyłoniono 37 laureatów, pod względem grupy wiekowej i stopnia niepełnosprawności intelektualnej. Nasi uczniowie siódmy rok z rzędu wzięli udział w konkursie, zajmując czołowe lokaty.
W 2016 roku nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie:

ANETA TASARZ – I miejsce w kategorii do 10 lat

SEBASTIAN TASARZ – I miejsce w kategorii 11-14 lat

KAMIL DOBOSZ – III miejsce w kategorii 11-14 lat

prace zakwalifikowane do pokonkursowej wystawy wykonali:

ADRIAN CZAIŃSKI

PATRYK KORZEŃSKI

GRZEGORZ CIACH

zapraszamy do galerii

 


 • Dnia 13 października 2016 roku o godz. 13.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Działoszynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wierszem, śpiewem i tańcem podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

  W drugiej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

zapraszamy do galerii

  • W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, nasza placówka przygotowała wydarzenie pod nazwą „Tydzień Aktywności Fizycznej Osób Niepełnosprawnych”. W ciągu czterech dni odbywały się następujące wydarzenia: w poniedziałek uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych, wtorek był pod hasłem „Poznajemy Jurę Krakowsko-Częstochowską”, w środę zabawy w rytmie zumby, a w czwartek turniej tenisa stołowego. Europejski Tydzień Sportu trwa od 10 do 17 września, a nasze wydarzenia odbywały się od 12 do 15 września.

  Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej i ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. W akcję postanowili włączyć się uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie.

  11.10.2016r odbył się II Łódzki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych w Wieluniu. Zawodnicy Klubu Piórko ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Działoszynie reprezentowali placówkę zdobywając medale:

  I miejsce Przemysław Wieczorek

  II miejsce Bartłomiej Modliński

  II miejsce Patryk Korzeński

  III miejsce Aleksandra Kucharczyk

  III miejsce Kacper Tyjeżko

  Drużyna w składzie: Przemysław Wieczorek, Bartłomiej Modliński, Patryk Korzeński, Kacper Tyjeżko zdobyła II miejsce


zapraszamy do galerii


 • W czwartek 29 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Atrakcji było sporo zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Zabawna forma zmagań zapewniła nam doskonałą zabawę. Z okazji tego święta został rozstrzygnięty konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. W konkursie wzięło udział siedmiu wspaniałych: Adrian Czaiński, Stanisław Szatan, Patryk Chojka, Patryk Łakomy, Sebastian Tasarz, Wiktor Kuhn i Kacper Tyjeżko. Tytuł „Super Chłopaka” otrzymał uczeń klasy III – Wiktor Kuhn. Zwycięzca dostał pamiątkowy dyplom i gromkie brawa. Gratulujemy! Samorząd Uczniowski dla wszystkich ufundował słodki poczęstunek. Wszystkim chłopcom życzymy spełnienia marzeń!


zapraszamy do galerii


TELETURNIEJ CZYTELNICZY „JAKA TO BAJKA?”

W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO – WYCHOWAWCZYM W DZIAŁOSZYNIE

W dniach 06.06. – 10.06. 2016 r. w SOSzW w Działoszynie trwał tydzień czytelniczy
w ramach  XV Kampanii Społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom".
W tym okresie realizowane były następujące przedsięwzięcia:

1. Poniedziałek - Otwarcie tygodnia czytelniczego i kiermaszu „Podaruj książkę”,

2. Wtorek - lekcja biblioteczna „Jak powstaje książka?”,

3. Środa - czytanie w klasach wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” oraz wykonanie konkursowej pracy plastycznej,

4. Czwartek - Teleturniej czytelniczy pt. „Jaka to bajka?”, czytanie utworów przez zaproszonych gości oraz przedstawienie kukiełkowe pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu nauczycieli z Przedszkola nr 2 w Działoszynie

5. Piątek - Podsumowanie Akcji Cała Polska czyta dzieciom: wręczenie dyplomów                i nagród.

Poprzez czytanie książek przekazywanych jest wiele  wartości moralnych takich jak: uczciwość, sprawiedliwość, odwaga, szacunek oraz życzliwość. Czytanie uczy odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Dostarcza także wielu cennych informacji, poprawia poziom wypowiedzi ustnych i pisemnych, rozwija wyobraźnię. Udział w akcji ma na celu budzenie zainteresowań czytelniczych, ochronę młodych ludzi przed uzależnieniem od telewizji, komputerów i telefonów oraz troskę o to, by w przyszłości stali się oni dobrymi ludźmi.

Dzięki takim przedsięwzięciom placówka ma okazję do integracji z lokalnym środowiskiem. Organizatorzy tygodnia czytelniczego dziękują pani Magdalenie Piotrowskiej – nauczycielce Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Raciszynie, panu Sebastianowi Barczakowi – nauczycielowi Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie oraz przedstawicielom Powiatowej Straży Pożarnej w Pajęcznie i  Powiatowej Komendy Policji
w Pajęcznie, a także nauczycielom z Przedszkola nr 2 w Działoszynie. Składamy również podziękowania rodzicom, na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Marią Gajęcką oraz głównemu sponsorowi nagród Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „Uśmiechem Malowane”.

Aleksandra Jabłońska, Karolina Kmiecik, Magdalena Patocka, Wioleta Łakoma, Kalina Kasprzyczak • W dniu 25 kwietnia 2016r. dwudziestu trzech naszych wychowanków pod opieką nauczycieli
  o godzinie 5.30 wyjechało autokarem do Warszawy. Czekał ich bardzo intensywny dzień, ale mimo to humory dopisywały. Zwiedzanie naszej stolicy rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego. Było to ogromne przeżycie, szczególnie dla kibiców piłki nożnej. Następnie nasza wycieczka udała się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie część naszej grupy mogła wjechać na taras widokowy na XXX piętrze i zobaczyć Warszawę z lotu ptaka. Kolejnym punktem w programie było warszawskie Metro. Nie tylko zobaczyliśmy pędzące pociągi, ale sami mogliśmy być pasażerami i pokonać odcinek Warszawa Centrum- Ratusz Arsenał. Dla większości z nas były to niezapomiane chwile.

  Po tak wzniosłych przeżyciach, cała grupa wycieczkowiców spacerkiem udała się na Stare Miasto, gdzie w pięknej restauracji "Literatka" na Krakowskim Przedmieściu czekał pyszny obiad.
  Z pełnymi brzuchami i wypoczęci mogliśmy kontynuować dalsze zwiedzanie. Kolejnym miejscem był Pałac Prezydencki oraz taras widokowy na Lotnisku Chopina. Późnym popołudniem pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Działoszyna. Kropką nad "i" w całym dniu był postój
  w McDonalds, gdzie każdy uczestnik wycieczki miał okazję zjeść na kolację zestaw Happy Meal. Organizatorzy wycieczki oraz sami uczestnicy dziękują: Zarządowi PGE Narodowy, zarządowi Pałacu Kultury i Nauki oraz warszawskiemu METRO za bezpłatne bilety wstępu. Wycieczkę dofinansowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Uśmiechem Malowane". DZIĘKUJEMY !!!!

zapraszamy do galerii • 21 marca 2016 r. w SOSZW odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny.
  W imprezie szkolnej pod hasłem „ Powitanie Wiosny na zielono” uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, którzy w tym dniu przyszli w stroju z elementami koloru zielonego. Zgodnie z tradycją wspólnie ruszyliśmy barwnym korowodem nad rzekę Wartę, gdzie pożegnaliśmy MARZANNY – zimowe panny.


zapraszamy do galerii • 14 marca 2016 r. uczniowie młodszych klas wzięli udział w organizowanej wycieczce do pobliskiego Wielunia. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej uczestniczyli
  w warsztatach plastycznych o tematyce Świąt Wielkanocnych, gdzie mogli własnoręcznie wykonać pisanki ciekawymi technikami. Po spotkaniu ruszyliśmy
  na spacer ulicami Wielunia, kończąc wycieczkę na pysznym ciastku w kawiarni.

zapraszamy do galerii
 • W dniu 23 marca 2016 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Działoszynie odbyło się misterium wielkanocne. Młodzież zaprezentowała najważniejsze wydarzenia upamiętniające mękę i zmartwychwstanie Chrystusa. Główne przesłanie przedstawienia mówiło o tym, że śmierć Jezusa daje nam siłę i umocnienie w walce ze słabościami. Słowem, śpiewem i tańcem wprowadzono całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Wielkanocnych.

  Uczniom gratulujemy wspaniałego występu.

zapraszamy do galerii
 • W dniu 18 marca 20016r. W Powiatowym Ośrodku Kultury w Działoszynie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom konkusu plastycznego "Kartka wielkanocna" zorganizowanego przez POK pod patronatem Starostwa Pajęczańskiego. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół z terenu powiatu pajęczańskiego. Do organizatorów wpłynęło ponad 400 kartek, które oceniane były w trzech kategoriach:
  • 1. uczniowie klas I-III

   2. uczniowie klas IV-VI

   3. uczniowie gimnazjów

   Wychowankowie naszego Ośrodka również wzieli udział w konkursie. Łącznie wykonano pod opieką nauczycieli 20 kartek. Bardzo cieszymy się, że w grupie laureatów znaleźli się także nisi uczniowie, a są nimi:

   Jakub Worwąg – wyróżnienie

   Wiktoria Kasznicka – wyróżnienie

   Konrad Ławniczek – III miejsce

   Karol Bujacz- wyróżnienie

   Monika Bednarska – wyróżnienie

   Katarzyna Kiedos – wyróżnienie

   Marcin Kapa – II miejsce

   GRATULUJEMY !!!


 • Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji zbliżających się walentynek „Konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w naszej szkole”. Tytuł Super Dziewczyny otrzymała Natalia Tyjeżko, a Super Chłopakiem w roku 2016 został Bartłomiej Modliński. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Przez cały dzień działała także „Poczta Walentynkowa”, dziękujemy uczestnikom zabawy i zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji.


 • W dniu 5 lutego 2016r. do naszej szkoły przybyli goście ze Szkoły Podstawowej nr1 im.Janusza Korczaka w Działoszynie. W szkole tej działa grupa teatralna "Szpulka" pod kierunkiem p.Katarzyny Oryś. Aktorzy z "jedynki" przygotowali przedstawienie pt."Chociaż mało mamy lat, to przez książki poznajemy świat", propagujące wśród dzieci i młodzieży korzyści wynikające z czytania książek.


 • 4 lutego w naszej szkole miała miejsce coroczna zabawa noworoczna , tzw. "Choinka". W tym roku, tak jak i w poprzednich latach o oprawę muzyczną zabrał zespół za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY !!!Bardzo cieszymy się, że wszyscy przybli na bal świetnie bawili się na parkiecie. Zorganizowane były również konkursy integracyjne ,tj. "Kapelusze" i "Krzesełka". Oczywiście nikt z uczestników nie odszedł bez nagrody pocieszenia, bo jak w każdym konkursie, ktoś przegrywa a inny wygrywa. W tym roku zwyciężyły dziewczynki : Natalka Tyjeżko w konkursie pt. "Krzesełka" i Gabriela Szlachcic w konkursie pt."Kapelusze". Gratulujemy!!
 • Uświetnieniem naszej "Choinki" był smaczny poczęstunek, który nie miałby miejsca gdyby nie nasi sponsorzy: Zakład Produkcji Cukierniczej Z.P.H.U. "VANGUSTO" s.c Zygmunt Podlewski ; Sklep Ogólnospożywczy Gaworski Marek, P.P.Ch. I P.R.S. "ANITA" Grzegorz Mordalski ; Z.P.H.U. "Gusto" Mariola Podlewska – DZIĘKUJEMY !!! Na zakończenie zabawy noworocznej tradycyjnie wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali słodkie niespodzianki. • Prawdziwe Święta Bożego Narodzenia nie mogą obyć się bez wspólnego łamania opłatkiem i kolędowania. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Działoszynie pielęgnuje tradycje, dlatego 17 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne. Tego dnia przy stołach nakrytych białymi obrusami, w blasku świec, zgromadzili się uczniowie, pracownicy oraz przyjaciele Ośrodka. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z partnerskiej szkoły w BLH Bad Dürrenberg, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Maria Straus, Pan Starosta Mariusz Mielczarek oraz Rodzice wychowanków. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Tarnowska - Przerywacz, która pięknymi słowami wprowadziła wszystkich w refleksyjny nastrój. Następnie odczytano słowa Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, a na koniec… uczta wigilijna. Dzięki przepięknej scenografii, profesjonalnej muzycznej aranżacji, którą uświetniła zaprzyjaźniona rodzina Państwa Wlaźlików, atmosfera była prawdziwe świąteczna. Wigilia w SOSzW  to moment wzruszeń, ukradkiem ocieranych łez, ale też pełen radości i poczucia jedności z całą społecznością. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy swą szczodrością przyczynili się do radości naszych wychowanków z otrzymanych prezentów. Serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia!

 

zapraszamy do galerii • W dniu 10 grudnia w M-GOKiS w Praszce miała miejsce uroczystość finałowa XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci specjalnej troski pt.” Moja rodzina w kolorach świata”. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach konkurs spotkał się z dużym odzewem ze strony placówek kształcenia specjalnego, a było ich 34 z terenu całej Polski. Wychowankowie SOSz-W w Działoszynie wykonali 6 prac pod opieką p. Iwony Bober. Spośród 241 prac, które oceniano w czterech kategoriach wiekowych z uwzględnieniem stopnia niepełnosprawności intelektualnej wyłoniono 49 laureatów. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, którzy również znaleźli się w nagrodzonej grupie :
 • 3 miejsce Amadeusz Sikora
 • Wyróżnienie Monika Bednarska
 • Wyróżnienie Sylwia Zjawiona
 • Praca Katarzyny Kiedos zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej.

 

zapraszamy do galerii

 


DZIEŃ MISIA W ŁÓDZKIM SE -MA -FORZE

 

 • Łódzkie Se-ma-for Muzeum Animacji co roku obchodzi międzynarodowe święto przyjaciół wszystkich dzieci – Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25.11.2013.  Z Dniem Misia zbiegła się również wycieczka dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie do Muzeum Animacji SE-MA-FOR w Łodzi. Podopieczni SOSzW w Działoszynie uczestniczyli w uroczystej Gali Rozdania Nagród w konkursie: "Miś Pluszowy - Eko- miś", w którym Przedszkole Specjalne zdobyło wyróżnienie za pracę grupową. W kategorii indywidualnej wyróżnienie zdobyła uczennica gimnazjum Monika Bednarska, która wykonała pracę pod opieką pani Barbary Mrozińskiej-Bartoszek. Dzieci, z pomocą rodziców i nauczycieli, musiały stworzyć własnego pluszaka. Konkurencja była duża, bowiem nadesłanych zostało ponad sześćset prac. Głównym zadaniem było wykonanie ekologicznego misia. Celem konkursu było m. in.: wspieranie działań i możliwości twórczych oraz integracja uzdolnionych, niepełnosprawnych dzieci. To był naprawdę udany, pełen niespodzianek misiowy dzień!

 


 

 

 • 14 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą swoją obecnością uświetnili; pan Wicestarosta Powiatu Pajęczańskiego Mariusz Mielczarek oraz reprezentant Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Sieradzu, pan Wizytator Cezariusz Mostowski. Akademia składała się z dwóch części. W pierwszej wystąpili uczniowie, prezentując swoje talenty w śpiewie, tańcu oraz grze na instrumentach perkusyjnych. W drugiej części, pt. " Echo muzyczne", pani Wioleta Mucha przy akompaniamencie pani Katarzyny Nowakowskiej, w humorystyczny sposób przedstawiła sylwetki wybranych pracowników naszego Ośrodka, zaczynając oczywiście od pani Dyrektor Anny Tarnowskiej- Przerywacz i pani Wicedyrektor Anetty Matczak. Występom towarzyszyły łzy: nie tylko wzruszenia, ale także śmiechu i radości.

 

  

 • W czwartek 8 października w SOSzW w Działoszynie zorganizowano imprezę integracyjną „Święto jabłka”. Głównym celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia, zachęcanie do spożywania produktów bogatych w witaminy i wartości odżywcze. Wszystkie klasy uczestniczące w spotkaniu musiały wykonać zadania, które przygotowała Pani Jesień. Dzieci uczestniczyły w konkursach, wykonywały ćwiczenia doskonalące percepcję słuchową, wzrokową, usprawniające funkcje motoryczne – zgodnie z zasadami terapii neurobiologicznej. Najbardziej emocjonujące okazały się konkurencje zręcznościowe. Dzieci i młodzież chętnie się bawiły, każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za aktywne włączenie się do zorganizowania Święta, za przyniesione owoce i przepyszne ciasto – DZIĘKUJEMY!

 

  • Dnia 7 października 2015r. w Gromadzicach odbył się II Festiwal Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Świętemu Janowi Pawłowi II". Szczególnym gościem był Bp Antoni Długosz. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Karolina Kucharczyk z piosenką "TY tylko mnie poprowadź" oraz Jakub Kaczmarek z piosenką "Szedłem kiedyś inną drogą"

 


 

 • LETNIA AKADEMIA JAZZU

 

Fundacja WYTWÓRNIA z siedzibą w Łodzi w ramach tegorocznej VIII edycji Letniej Akademii Jazzu, finansowanej ze Srodków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi, organizowała cykl audycji muzycznych skierowanych do grup społecznych o utrudnionym dostępie do kultury.
Projekt miał na celu zwiększenie udziału m.in. osób z niepełnosprawnością, młodzieży z ośrodków szkolno-wychowawczych, w regularnie organizowanych koncertach, a także specjalnie przygotowanych audycjach o charakterze interaktywnym i terapeutycznym.
Podczas spotkań nasi uczniowie poznawali techniki gry na instrumentach oraz techniki wykonawcze.
W ramach tegorocznej edycji festiwalu przewidziano m.in.: 29 lipca audycję muzyczną, którą prowadził znany ze swojej otwartości, komunikatywności oraz niezwykłej wrażliwości artystycznej i społecznej Piotr Damasiewicz, 02 września spotkanie poprowadzili Maciej Obara i Dominika Wani.
W spotkaniach tych udział brali: Jakub Kaczmarek, Aleksandra Kucharczyk, Katarzyna Kiedos, Olga Orzechowska, Patryk Chojka, Przemysław Wieczorek, Adrian Czaiński, Aleksandra Burnecka, Gabriela Szlachcic i Mateusz Juzala.

zapraszamy do galerii

  • 1 września 2015 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Rumieńce lata pobladły,
kolejne wakacje za nami,
pełni sił i zapału
do ciebie szkoło wracamy.

zapraszamy do galerii

2014/2015

Od niedzieli 7 czerwca 2015 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym
w Działoszynie gościła zaprzyjaźniona grupa młodzieży niemieckiej wraz z wychowawcami. Była to druga oficjalna wizyta przedstawicieli z partnerskiej szkoły w BLH Bad Dürrenberg. W poniedziałek goście wzięli udział w zorganizowanej imprezie wyjazdowej
pt. „Międzynarodowy miszmasz kulturowy” połączony z ogólnopolską akcją Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Dniem Dziecka. Impreza odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym w Ławianie, dzięki uprzejmości państwa Agaty i Włodzimierza Pęciaków. Było to spotkanie kultury ludowej, indiańskiej i niemieckiej połączone z licznymi zabawami integracyjnymi, sportowymi i tanecznymi oraz poczęstunkiem, które sponsorowało m.in. Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane”. Imprezę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele organu prowadzącego Pani Naczelnik Maria Straus, Pan Starosta Jan Ryś oraz Pan Wicestarosta Mariusz Mielczarek, którzy przekazali upominki z okazji Dnia Dziecka.
Dużą atrakcją podczas imprezy było czytanie wierszy i bajek przez zaproszonych gości w ramach projektu Cała Polska Czyta Dzieciom. Zaprezentowano utwory w języku polskim i niemieckim. Swoje talenty zaprezentowali: p. Regina Camitius, p. Maria Straus, p. Agata Pęciak, p. Maria Gajęcka, p. Anna Tarnowska - Przerywacz oraz
p. Mariusz Mielczarek i p. Edward Sułek.
Goście z Niemiec po zakończonej zabawie w gospodarstwie agroturystycznym udali się do Wielunia, by zwiedzić miejsca upamiętniające rozpoczęcie II wojny światowej,
a następnie do Częstochowy w miejsce kultu religijnego – Jasna Góra.
W ostatnim dniu wizyty grupa polsko – niemiecka pojechała do Wrocławia, gdzie podziwiała Zabytkowy Rynek, Ostrów Tumski oraz Panoramę Racławicką. Był to ostatni punkt wizyty gości z Niemiec. Rozstaliśmy się z nadzieją, że wkrótce spotkamy się ponownie i dołożymy wszelkich starań, aby ta przyjaźń ciągle była żywa.

zapraszamy do galerii • 20.05.2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się XIII Międzyośrodkowy Konkurs Artystyczny pt. „Nie święci garnki lepią, nie święci śpiewają i wiersze klepią” organizowany przez SOSzW im. J. Twardowskiego w Radomsku. W konkursie wzięły udział placówek z województwa łódzkiego, a także śląskiego. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie:

 

- kategoria recytatorska:
KAROLINA KUCHARCZYK zdobyła III miejsce - wiersz pt. „Na dwadzieścia lat”
MATEUSZ JUZALA zdobył wyróżnienie - wiersz pt. „Maj czarodziej”
Opiekun pani Karolina Kmiecik
- kategoria wokalna:
JAKUB KACZMAREK zdobył I miejsce - piosenka pt. „I znów zakwitną jabłonie”
Opiekun pani Katarzyna Nowakowska
- kategoria plastyczna :
ALEKSANDRA KUCHARCZYK, MONIKA BEDNARSKA, GABRIELA ŁAKOMA - zdobyły wyróżnienia.
Opiekun pani Iwona Bober.

Uczestnicy wykonywali figurki z gliny inspirowane wierszem autorstwa pani Laury Łącz, która była           gościem specjalnym tegorocznego konkursu.

 

 

 


 • W dniu 12 maja 2015 r. nasi wychowankowie wzięli udział w XV Plenerowym Konkursie Plastycznym pt. „Wiosna w pełni” organizowanym przez ZSS w Warcie. W tym roku konkurs odbywał się w malowniczo położonym w Domku Łowieckim „Puchacz”. Do konkursu przystąpiło 25 zespołów z 13 placówek. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Dobosz i Monika Bednarska pod opieką p. Barbary Mrozińskiej- Bartoszek oraz Adrian Czaiński i Marcin Kapa pod opieką p. Iwony Bober. Wszystkie zespoły wykonały piękne prace plastyczne z wykorzystaniem sztalug i farb plakatowych.

 • 16 kwietnia 2015r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Działoszynie miało miejsce XII Spotkanie Mistrzów Sztuki Kulinarnej, w którym wzięło udział 6 drużyn  Gimnazjów dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym i znacznym w Łasku, Warcie, Wieluniu, Gromadzicach, Sieradzu i Działoszynie. Tegoroczny temat Spotkania brzmiał  „Zielona kuchnia”. Menu, które składało się z potraw  wykonanych przez poszczególne drużyny,to:
 • 1. Zupa wiosenna z brukselką
 • 2. Zapiekanka makaronowa
 • 3. Naleśniki ze szpinakiem
 • 4. Zielony deser z galaretką i bitą śmietaną
 • 5. Sałatka brokułowa
 • 6. Sałatka z kapusty pekińskiej z pomarańczą
 • 7. Ciasto „Shrek”
 • Nadrzędnym celem Spotkań Mistrzów Sztuki Kulinarnej jest integracja uczniów z różnych placówek. Spotykamy się po to, aby wspólnie pracować, pokonywać trudności oraz wzajemnie uczyć się. Dzięki tym spotkaniom tworzymy niepowtarzalną atmosferę doświadczenia i przeżywania. Nasz konkurs pozbawiony jest niezdrowej rywalizacji, tutaj każdy jest mistrzem, przezwycięża swoje słabości i podejmuje wyzwania. Kuchenna zabawa polega na tym, iż  spośród uczestników  drogą losową tworzy się zespoły zadaniowe. W skład każdej drużyny wchodzi czworo uczniów z różnych szkół i jeden opiekun. Każda drużyna otrzymuje inne zadanie kulinarne, tzn. instrukcję- przepis kulinarny oraz produkty wraz z niezbędnymi naczyniami i przyrządami. Zakończeniem każdego Spotkania Mistrzów jest wspólna degustacja wykonanych potraw.

zapraszamy do galerii


 • We wtorek, 31 marca 2015 r., w odświętnie udekorowanej stołówce szkolnej odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Wiosennie przystrojone stoły uginały się od wielkanocnych smakołyków, wśród których były: tradycyjny barszcz biały podany z jajkiem i białą kiełbasą oraz świąteczne wypieki. Zanim jednak cała społeczność zasiadła do śniadania,  uczniowie wystawili montaż słowo - muzyczny pt. „A DZISIAJ JEST WIELKANOC”. Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowania do występu.  Mali aktorzy ubrani na galowo, zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki. Uczeń Jakub Kaczmarek zaśpiewał wzruszającą pieśń „Szedłem kiedyś inną drogą.
  Ten dzień miał wyjątkowy charakter, a radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci…

zapraszamy do galerii


 • 27 marca 2015 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Szczytach odbyło się rozstrzygnięcie XI Gminnego Konkursu Plastycznego. Tematyką w tym roku była "Kartka świąteczna- motywy wielkanocne w płaskiej formie plastycznej". Prace konkursowe były wyjątkowo przepiękne, różnorodne i barwne, dlatego wszystkim uczestnikom przyznano I miejsce.

zapraszamy do galerii


 • Uczniowie SOSZW w marcu brali udział w Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną, organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Kultury w Działoszynie. Wspólnie wykonali okazałego ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO, dzięki któremu nasza placówka otrzymała nagrodę specjalną.
zapraszamy do galerii
 • 20 marca 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem:” POWITANIE WIOSNY NA ZIELONO”. Tego dnia cała społeczność SOSZW na czele z ogromną MARZANNĄ oraz kolorowymi transparentami ruszyła w zielonym pochodzie nad rzekę Wartę. Tradycyjnym zwyczajem pożegnaliśmy zimę wrzucając „Zimową Pannę” do rzeki.

zapraszamy do galerii


 • 31 stycznia 2015 roku już po raz VII odbył się Karnawałowy Bal Charytatywny. W tym roku inaczej niż w latach poprzednich, ponieważ bawiliśmy się w lokalu „PERŁA” w Działoszynie. Gościom chwile uprzyjemniał Zespół muzyczny „VADIS”, a w części artystycznej wystąpiła Pani Ewelina Bekus wraz z zespołem tanecznym „AMARIN” z Częstochowy.
 • Bal jest jedną z ważniejszych imprez w naszej Placówce, na którą co roku przybywa wielu znakomitych gości.  Jego tradycją jest aukcja prac lokalnych artystów oraz rzeczy przekazanych przez darczyńców. Dzięki wsparciu uczestników Balu Ośrodek i Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” mogą pomagać niepełnosprawnym dzieciom.
  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom za wsparcie i Wielkie Serca, które z całą pewnością przyczynią się do uśmiechów na twarzach podopiecznych naszego Ośrodka.

 • W czwartek 22 stycznia 2015 odbył się  Bal Karnawałowy dla wychowanków SOSzW
  w Działoszynie. Nasi uczniowie chętnie bawili się na udekorowanym balonami i serpentynami parkiecie. Do wspólnej zabawy zachęcał zespół EX_BLOCK. W czasie przerw dzieci miały czas na zjedzenie pysznej kolacji oraz na słodki poczęstunek. Stowarzyszenie Uśmiechem Malowane oraz Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów paczki. Tego dnia nie brakowało wielu emocji
  i radości. Coroczny Bal Karnawałowy jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez wychowanków formą rozrywki.
  Wspólna zabawa przy muzyce pozwoliła bardziej zintegrować środowisko uczniowskie.

 

zapraszamy do galerii


 • 18 grudnia 2014 r. był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. W przeddzień przerwy świąteczno - noworocznej odbyła się, tak jak co roku, Szkolna Wigilia. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Młodzi artyści  zachwycili społeczność szkolną swoimi umiejętnościami aktorskimi i pięknymi strojami. Wszyscy widzowie byli głęboko wzruszeni. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się  opłatkiem,  a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

zapraszamy do galeriiKOLEJNY   SUKCES   NASZYCH  WYCHOWANKÓW  !!!
 • 12 grudnia 2014r. o godzinie 16.00 w Muzeum Animacji SEMAFOR w Łodzi, miała miejsce impreza finałowa ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.”MIŚ PLUSZOWY-MÓJ PRZYJACIEL” połączona z pokonkursową wystawą prac plastycznych wszystkich laureatów oraz zwiedzaniem Muzeum wraz z przewodnikiem. Organizatorem konkursu było Muzeum Animacji SEMAFOR w Łodzi. Prace plastyczne można było nadsyłać w dwóch kategoriach - płaskie lub przestrzenne. Do organizatora konkursu wpłynęło łącznie 575 prac plastycznych z 36 placówek, w tym 8, którymi autorami byli uczniowie z Gimnazjum nr2 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Działoszynie. Nagrodzonych zostało 41 osób i bardzo cieszy nas fakt, iż wśród tych osób znaleźli się nasi uczniowie, którzy w kategorii prac płaskich dla Gimnazjum zajęli: I miejsce Marcin Kapa, II miejsce Aleksandra Kucharczyk, III Monika Bednarska oraz wyróżnienie Katarzyna Kiedos. Wszystkie nagrodzone prace naszych podopiecznych, wykonane zostały pod opiekę p. Iwony Bober. GRATULACJE !!!


 • 8 grudnia do naszego Ośrodka przybył Święty Mikołaj. Po przywitaniu niecodziennego gościa, dzieci zapewniły, że były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań , a w nagrodę Mikołaj rozdał im prezenty...

zapraszamy do galerii


 • W dniu 4.XII.2014 r. w MGOK i S w Praszce odbyła się impreza finałowa XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Moja Rodzina w kolorach świata. Konkurs adresowany był do dzieci specjalnej troski. W tej edycji wpłynęło 278 prac plastycznych z 36 placówek z całej Polski, które oceniane były w czterech kategoriach wiekowych, uwzględniając stopień niepełnosprawności intelektualnej. Wychowankowie naszego Ośrodka w tym konkursie wzięli udział po raz 6, zajmując zawsze czołowe miejsca. Również i w tym roku odnieśliśmy duży sukces, ponieważ troje uczniów z gimnazjum dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym zajęło również czołowe miejsca:
1 miejsce Adrian Czaiński
2 miejsce Marcin Kapa
3 miejsce Katarzyna Kiedos

Wszystkie prace biorące udział w konkursie wykonane zostały pod opieką p. Iwony Bober. • 27.XI.2014 r. tj. czwartek cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego podczas zabawy Andrzejkowo - Katarzynkowej miała możliwość kultywowania ludowych tradycji związanych z Andrzejkami oraz rozwijania integracji z grupą szkolną. Oprócz wróżb, miały miejsce liczne konkursy i zabawy muzyczno-ruchowe, w których nasi wychowankowie bardzo chętnie brali udział. Organizatorki zabawy – p. Aldona Lewandowska i p. Iwona Bober bardzo dziękują wszystkim zespołom klasowym za wykonanie słodkich wypieków oraz sponsorom, tj. Cukierni Szewczyk, p. Kamili Gaworskiej oraz P.H.U. „Gusto” za podarowanie słodkości. Dzięki temu, uświetnieniem naszej zabawy, był przepyszny poczęstunek.
Pragniemy również podziękować firmie „ROTEX” za podarowanie nam świec.


zapraszamy do galerii


 • 25.11.2014 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Dla najmłodszych panie przygotowały wiele atrakcji:  była poranna gimnastyka z pluszakami , a potem  gorące rytmy Misio-disco, testy sprawnościowe, zagadki i konkursy plastyczne. Uwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu było wykonanie pracy z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Oczywiście na zakończenie „Misiowego przyjęcia” czekało na dzieci ulubione „Małe co nieco” .
 • Starsi uczniowie SOSzW w Działoszynie w ramach konkursu organizowanego przez Se-ma-   for Muzeum Animacji w Łodzi przysłali najciekawsze prace pt. „Miś pluszowy – mój przyjaciel”.   Wśród nadesłanych 575 prac plastycznych laureatami konkursu zostali nasi uczniowie:


I Marcin Kapa

II Aleksandra Kucharczyk

III Monika Bednarska

Wyr.      Katarzyna Kiedos

Uwaga!!! Do 4 grudnia prosimy głosować (poprzez polubienia) na najlepszą Waszym zdaniem pracę konkursową. Zwycięzca otrzyma nagrodę fejsbukowiczów i dołączy do grona laureatów. https://www.facebook.com/semafor.muzeum.animacji • 14 października 2014 r. o godz. 10.30 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia
  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji.
  Wychowankowie w sposób humorystyczny przedstawili różne typy nauczycieli, a najmłodsza dziatwa zachwyciła wszystkich tańcem. Uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Działoszynie oraz wręczyli piękne róże. W tym dniu również uczennica Martyna Rogaczewska złożyła ślubowanie pierwszoklasisty.
zapraszamy do galerii

 • 10 października w naszym Ośrodku obchodziliśmy Święto Drzewa - to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowany od 2003 roku. Celem programu jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Uczniowie SOSzW w Działoszynie w odpowiedzi na 11 edycję Święta Drzewa aktywnie włączyli się do działań na rzecz najbliższego środowiska. Partnerem strategicznym programu były Lasy Państwowe. Naszą akcję wsparło Nadleśnictwo Wieluń służąc pomocą merytoryczną, a także przekazując sadzonki drzew – serdecznie dziękujemy!
zapraszamy do galerii

 • W związku z obchodami XIV Dnia Papieskiego MGOK w Działoszynie ogłosił I Gminny Przegląd Twórczości pt. "Jan Paweł II w słowach i obrazach". W przeglądzie udział wzięło 10 placówek oświatowo- wychowawczych w tym również SOSzW w Działoszynie. 10.X.2014r w MGOK-u w Działoszynie odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie Przeglądu, na którym zostały wręczone dyplomy dla uczestników. Reprezentantami naszej szkoły, którzy wykonali prace plastyczne są: Katarzyna Kiedos, Gabriela Łakoma oraz Marcin Kapa.

 • "Niebieski nutki - emocje na rzecz profilaktyki" - pod takim hasłem zorganizowano w Wieluniu koncerty orkiestry policyjnej z niemieckiego kraju związkowego Brandenburgia. Nasi uczniowie mieli okazję do wysłuchania koncertu, w którym udział wzięło 45 muzyków w mundurach.

zapraszamy do galerii
 • 02.X.2014r. w naszym Ośrodku odbyły się WARSZTATY MYDLARSKIE dla dzieci, prowadzone przez animatora Mobilnego Centrum Rozwijania Potencjału u Dziecka. Wzięło w nich udział 11 uczniów
  z klas IV-VI pod opieką p. Iwony Bober. Nasi podopieczni przekonali się,że takie warsztaty to wspaniała twórcza zabawa, rozwijająca kreatywność oraz zdolności manualne. Warsztaty opierały się na bajecznie kolorowej, wesołej i cudnie pachnącej zabawie w produkcję zdrowego mydła glicerynowego zaprojektowanego wg indywidualnego pomysłu każdego dziecka.
zapraszamy do galerii
 • 30 września odbyła się impreza plenerowa „Pożegnanie Lata”, w której udział brali wychowankowie oraz absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie wraz
  z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami. Także i w tym roku zostaliśmy ugoszczeni przez Państwo Agatę i Włodzimierza Pęciaków, którzy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Ławiana. Pogoda i humory dopisały. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sportowych, a także biesiadowały przy suto zastawionym stole. Wszyscy mogli skosztować sycących kiełbasek z grilla, pieczonych ziemniaków oraz tradycyjnego, polskiego bigosu. Tegoroczny piknik, tak jak i w roku poprzednim, został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” działające przy SOSzW w Działoszynie. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia oraz właścicielom gospodarstwa za ciepłe przyjęcie i darmowe udostępnienie posiadłości na czas trwania imprezy.
zapraszamy do galerii
 • 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. O godzinie 9.00 Pani Dyrektor Anna Tarnowska – Przerywacz rozpoczęła akademię witając serdecznie wszystkie przybyłe osoby. Dla osób kończących naukę w naszym Ośrodku koledzy i koleżanki przygotowali ciekawe, pełne humoru inscenizacje. Nie obyło się bez wzruszeń, nie jedno oko łzę uroniło z powodu rozstania z kolegami ze szkolnych lat. Następnie miało miejsce uroczyste wręczenie świadectw, dyplomów i nagród dla uczniów oraz podziękowania dla rodziców za owocną współpracę ze szkołą. Nagrodę „Oscar Roku” otrzymała uczennica Aleksandra Kucharczyk. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości  zakończenia roku szkolnego przeniesie się na czas wakacyjny.


 • 25 czerwca 2014 r. w  Ośrodku odbyło się spotkanie uczniów z policjantami Powiatowej Komendy Policji w Pajęcznie. Goście przeprowadzili pogadankę dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Wychowankowie mieli możliwość przymierzenia strojów wykorzystywanych przez policjantów do różnych rodzajów akcji. Jednak największą radość sprawiło naszym podopiecznym obejrzenie policyjnego samochodu, w którym każdy z nich mógł przez chwilę usiąść za kierownicą.

 • 07.06.2014r. Podczas Otwartych Drzwi Cementowni "Warta"S.A w Trębaczewie, miało miejsce roztrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: " Z okazji Jubileuszu...". Uczniowie SOSzW w Działoszynie pod kierunkiem p. Iwony Bober i p. Aleksandry Sielskiej, wykonali prace plastyczne zdobywając tym samym wyróżnienia. Nagrodzonymi artystami są:
  • Katarzyna Kiedos
  • Ewelina Klasa
  • Marcin Kapa
  • Monika Bednarska
 • 03.05.2014r. 20 wychowanków SOSzW w Działoszynie wzięło udział w obchodach Dnia Dziecka organizowanych przez Marszałka Województwa Łódzkiego w OSW ZHP "Nadwarciański Gród"
  w Załeczu Wielkim. W tym dniu miały miejsce liczne zabawy i konkursy, min. Konkurs wiedzy
  o Załęczanskim Parku Krajobrazowym oraz dwa konkursy plastyczne. Pierwszy pt.: "Bezpieczne dzieciństwo, bezpieczne wakacje" i drugi pt.: "Krajobraz Załęczanskiego Parku Krajobrazowego".

Przedstawiciele naszego Ośrodka w konkursach plastycznych odnieśli następujące sukcesy:

w kategorii "Bezpieczne dzieciństwo, bezpieczne wakacje"

I miejsce Monika Bednarska i I miejsce Aleksandra Kucharczyk

w kategorii "Krajobraz Załęczanskiego Parku Krajobrazowego"

I miejsce Radosław Kiełek • 28.05.2014r. w ZSS w Warcie odbył się XIV Konkurs Plastyczny pt.:"Wiosna w pełni", w którym wzięły udział 2 grupy przedstawicieli SOSzW w Działoszynie, w składzie:

I grupa : Karolina Kucharczyk i Klaudia Chojnacka wykonały pracę plastyczną pt.: " Wiosna na łące"

II grupa : Magdalena Katarba i Piotr Smolarek wykonali pracę plastyczną pt.: " Wiosenny biwak"

Obie grupy pracowały pod kierunkiem p. Iwony Bober


Wszyscy reprezentanci placówek, biorących udział w konkursie wykonali przepiękne prace plastyczne i jury nagrodziło wszystkich, przyznając same I miejsca
Jestem małym ekologiem,

O przyrodę zawsze dbam.

Chcę by na naszej pięknej Ziemi

Przyjemniej wszystkim żyło się nam!

 • te słowa zachęcały dzieci, młodzież i wychowawców SOSzW w Działoszynie do wzięcia udziału
  w  Światowych Dniach Ziemi ‘2014, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Zmieniaj nawyki - nie klimat!”. Głównym celem akcji było ukazanie jej znaczenia dla nas i dla otoczenia, uświadomienie skutków zaśmiecania świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska oraz segregacji śmieci. Edukacja ekologiczna, pozytywne nastawienie dzieci do przyrody jest w naszej szkole praktykowane nie tylko od święta, bowiem przez cały rok prowadzimy koła ekologiczne, bierzemy udział w Ogólnopolskich Akcjach Ekologicznych, np. Drugie Życie Śmieci, systematycznie gromadzimy surowce wtórne, ponadto  posiadamy ogród działkowy, który jest wspaniałym uzupełnieniem ekopracowni przyrodniczej.

 • 16 kwietnia 2014 cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym.Spotkanie świąteczne uświetnili uczniowie przedstawieniem upamiętniającym wydarzenia poranka wielkanocnego. Zgodnie z panującym zwyczajem nie zabrakło również tradycyjnych potraw oraz serdecznych życzeń.

zapraszamy do galerii


 • 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Zielony Dzień połączony z Pierwszym Dniem Wiosny. Tego dnia,  jak co roku nasi uczniowie wraz na nauczycielami przeszli ulicami miasta z ozdobioną kolorową bibułą  „Marzanną – Zimową Panną”. Dzieci wybrały się nad rzekę, by w ten sposób nie tylko odegnać zimę, ale także poszukać pierwszych oznak wiosny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


 • z tego wydarzenia.
zapraszamy do galerii
 • 14.03.2014r.aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie wystawili w MGOK w Działoszynie przedstawienie teatralne pt.:"Kot w butach", które uczniowie naszego Ośrodka mieli okazje zobaczyć. Dzięki wyjściom do miejscowego MGOK na przedstawienia teatralne, uczniowie mają okazję rozwijać swoje kompetencje kulturalne. Do tej pory obejrzeli również:

- Szewczyk Dratewka

- Trzy świnki

- Śpiąca Królewna.


 • 13.03.2014r.uczniowie klas I-III gimnazjum "U" brali udział w wycieczce do Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazje zapoznać się
  z tradycjami i zwyczajami Wielkanocnymi, które związane są z terenem Ziemi Wieluńskiej. Podczas warsztatów artystycznych uczniowie własnoręcznie wykonali pisankę, którą mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

 • 03.03.2014r.w ZSP w Szczytach miało miejsce rozstrzygnięcie X Gminnego Konkursu Plastycznego o tematyce wielkanocnej. W konkursie tym brały udział wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Działoszyn. Uczniowie klas I-III Gimnazjum "U" naszego Ośrodka, pod kierunkiem pani Iwony Bober wykonali pracę konkursową. Poziom wszystkich wykonanych prac konkursowych był bardzo wyrównany i wszystkie placówki zdobyły I miejsce.
 • 20.02.2014 r. uczniowie wyjechali do Kleszczowa, a dzięki uprzejmości Zarządu SOLPARK -  Kleszczów mieli okazję skorzystania z takich atrakcji jak lodowisko i basen, oraz dostępnego
  w obiekcie sprzętu.

 • 17.01.2014 uczniowie SOSzW bawili się na corocznym Balu Karnawałowym. Oprawę muzyczną zapewnił zespół EX_BLOCK. Jak zawsze wychowankowie mogli liczyć na smaczną kolację, słodki poczęstunek oraz  paczki ufundowane przez stowarzyszenie UŚMIECHEM MALOWANE oraz Radę Rodziców.
zapraszamy do galerii
 • 16. 01. 2014 w Zduńskiej Woli odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. W kategorii solista wyróżnienie otrzymał Jakub Kaczmarek.
 • 19 grudnia 2013 był w naszej Szkole dniem szczególnie uroczystym. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Podczas akademii szkolnej dyrektor SOSZW Anna Tarnowska- Przerywacz przywitała wszystkich serdecznie i złożyła świąteczne życzenia , przypominając jednocześnie całej społeczności , czym powinien być dla każdego człowieka ten magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po tych ciepłych słowach uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali „GÓRALSKIE JASEŁKA”, po których całej publiczności udzielił się świąteczny nastrój. Na koniec przedstawienie zebrało zasłużone gromkie brawa. Następnie uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie wzajemnie świąteczne życzenia. W uroczystej atmosferze zasiedli do świątecznego poczęstunku.
  Do późnego popołudnia trwało wspólne kolędowanie i snucie wigilijnych opowieści...

zapraszamy do galerii • W poniedziałek 09 grudnia 2013 r do Ośrodka ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim przybyło ponad 200 dzieci z województwa łódzkiego między innymi grupa najmłodszych dzieci
  z SOSzW w Działoszynie, aby w
  spólnie powitać Świętego Mikołaja. Integracyjna zabawa odbyła się pod patronatem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia  i Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Upominki ze słodyczy sfinansowane zostały ze środków Wojewody Łódzkiego w ramach działania „Pomoc Świąteczna 2013”. zapraszamy do galerii, więcej zdjęć także na http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=9849
 • 6 grudnia z okazji  Mikołajek, grupa 17 uczniów z SOSzW w Działoszynie, dzięki uprzejmości Zarządu SOLPARK – Kleszczów miała przyjemność przebywania  na terenie  basenu oraz korzystania z dostępnych atrakcji. Nad bezpieczeństwem wychowanków czuwali : pani Anna Gosławska, pan Łukasz Sierszeń i pan Jarosław Kucharski

zapraszamy do galerii


 • 5 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie XIII Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci specjalnej troski pt.: „Moja Rodzina W Kolorach Świata” organizowanego przez MGOK i S w Praszce. W tymże konkursie zdobyli:

I miejsce:   Kamil Ławniczek - pracę swoją przygotował pod opieką Pani Kamili Chybińskiej.

Wyróżnienia : Magda Kotarba

Kasia Kiedos

Piotr Smolarek

Sylwia Zjawiona

Monika Bednarek
 • Dnia 03.12.2013r. nasi uczniowie odwiedzili zakład SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim, który zajmuje się głównie wyrobem artystycznych szklanych ozdób choinkowych.  Uczniowie zostali oprowadzeni po produkcyjnej części zakładu, gdzie po kolei mogli obejrzeć i poznać wszystkie etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Każdy uczeń miał niepowtarzalną okazję samodzielnie wykonać kolorową bombkę. Praca nad stworzeniem własnej ozdoby choinkowej sprawiła naszym uczniom dużo radości, a sama wizyta w wytwórni bombek wprowadziła nas w magiczny, świąteczny czas. • W dniu 28 XI w naszej szkole miała miejsce zabawa Andrzejkowa, na której uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości dzięki wróżbom. Zabawę uświetniła wspaniała dyskoteka oraz poczęstunek przygotowany przez każdy zespół klasowy. Na stole pojawiły się pyszne wypieki i przekąski.

 • 21 listopada 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Działoszynie odbyła się wizyta studyjna, w której uczestniczyli pracownicy PCPR, ośrodków specjalnych, policjanci  oraz przedstawiciele innych służb i instytucji z całego województwa łódzkiego. Podczas spotkania panelowego nasi nauczyciele i wychowawcy dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi
  i ich rodzinami. Spotkanie zostało zorganizowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej
  w Łodzi na zakończenie kilkudniowego szkolenia, które odbyło się  w Załęczu Wielkim. Jego celem było wzmocnienie kompetencji we wspieraniu rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym.
 • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W związku z tym 25 listopada 2013 r.
  w naszej szkole i przedszkolu obchodziliśmy BRĄZOWY DZIEŃ połączony ze ŚWIATOWYM DNIEM PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu kolejny raz przypomnieliśmy sobie historię Pluszowego Misia oraz podczas zajęć i zabawy wspólnie uczciliśmy  to święto.

zapraszamy do galerii
 • Dnia 11 października 2013 r. o godz. 11.30 w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia
  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Uczniowie, którzy pierwszy raz przekroczyli próg szkoły, złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Wychowankowie pod kierownictwem p. Anny Brzezowskiej, p. Elżbiety Chybińskiej-Rychel, p.Wiolety Tasarz i p. Katarzyny Nowakowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie pt.: Nauczycielskie Oskary 2013. Po przedstawieniu pani Anna Tarnowska - Przerywacz, Dyrektor Ośrodka, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Następnie pani Maria Straus – Naczelnik Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki wręczyła Nagrodę Starosty pani Ewie Kucharskiej-Słabik. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli drobny upominek w postaci Oskara.
 • 25 września 2013 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie wraz z nauczycielami, wychowawcami oraz rodzicami wzięli udział w imprezie integracyjnej, w trakcie której w radosny sposób pożegnali lato. Impreza odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Agaty i Włodzimierza Pęciaków na Ławianie. Pogoda oraz humory wszystkim dopisały. Dzieci na łonie natury czuły się bardzo swobodnie i chętnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Mogły również biesiadować przy suto zastawionym stole, na którym pojawiły się zdrowe przekąski, jak również sycące kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” działające przy SOSzW w Działoszynie. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia oraz właścicielom gospodarstwa za serdeczne przyjęcie i darmowe udostępnienie posiadłości na czas trwania zabawy.

zapraszamy do galerii • Projekt „Jesteśmy aktywni” – aktywizacja osób korzystających z pomocy społecznej jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ramach tego projektu od 16.09.2013 r. w naszym ośrodku prowadzone są zajęcia psychoruchowe oraz arteterapia. W projekcie bierze udział 20 wychowanków w wieku powyżej 15 roku życia, którzy skorzystają z 40 godzin zajęć specjalistycznych. Zajęcia prowadzone są w grupach i odbywają się po zajęciach lekcyjnych. Za pozyskane pieniądze zostały zakupione materiały do prowadzenia zajęć. Ponadto, uczniowie z rąk Pana Damiana Makosa - Dyrektora PCPR otrzymali wyprawki, w których znalazły się wszystkie niezbędne przybory szkolne.

zapraszamy do galerii02 września 2013 roku - Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

 • Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniowie przybyli do szkoły z optymistycznym nastawieniem... Pani Dyrektor mgr Anna Tarnowska - Przerywacz serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Życzyła nauczycielom, innym pracownikom szkoły oraz uczniom dużo zapału do pracy w nowym roku szkolnym oraz cierpliwości w dążeniu do założonych celów.

zapraszamy do galerii

 • W piątek, 28 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Podczas uroczystej akademii świadectwa otrzymali uczniowie kończący szkołę podstawową i gimnazjum. Wręczono także indywidualne wyróżnienia z nagrodami najlepszym uczniom, laureatom konkursów i za największą frekwencję, oraz Oskara Roku – statuetkę dla ucznia, który w ubiegłym roku szkolnym wyróżnił się życzliwością, sympatią i koleżeństwem, a został nim Sebastian Pokorski.  Uroczystość uświetnił występ dzieci, które pożegnały swoich nauczycieli i kolegów oraz podziękowały  kadrze pedagogicznej za  pracę  życzliwymi słowami, piosenkami i kwiatami. Wydarzeniu towarzyszyło ogromne wzruszenie a nawet łzy.
 • Rok 2013 ogłoszony został rokiem Juliana Tuwima. W tym roku przypada 60-ta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu poety. Z tej okazji 19 czerwca 2013r odbył się konkurs recytatorski "W KRAINIE WIERSZY JULIANA TUWIMA", w którym wzięli udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Działoszynie. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale.Uczestnicy recytowali m.in. takie wiersze, jak: „Okulary”, „Zosia samosia”, „Bambo”, „Abecadło”, „Rzepka”,"Lokomotywa", "Spóźniony słowik".


Komisja konkursowa w składzie: Anetta Matczak, Iwona Bober oraz Renata Humieniuk przyznała uczestnikom następujące miejsca:
I miejsce- Jakub Kaczmarek "LOKOMOTYWA"
II miejsce- Monika Bednarska "ABECADŁO"
III miejsce- Radosław Kiełek "SPÓŹNIONY SŁOWIK"
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrekcję SOSZW w Działoszynie. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki przygotowane przez organizatorów.Dziękujemy wszystkim dzieciom  za udział w konkursie, nauczycielom i rodzicom za doskonałe przygotowanie małych artystów.

zapraszamy do galerii


 • 06 czerwca 2013r. w naszej placówce świętowaliśmy Dzień Dziecka połączony z obchodami Dnia Sportu.

Pomimo niesprzyjającej aury ten dzień  w naszym Ośrodku należał naprawdę do udanych. Wcale nie było nam zimno ani smutno, a to za sprawą gier i zabaw ruchowych, wśród których największym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki siatkowej rozegrany między uczniami a nauczycielami SOSzW oraz przeciąganie liny. Wspólnie mogliśmy cieszyć się, bawić, śmiać i pracować. Każdy uczeń w tym dniu otrzymał słodki upominek, maskotkę oraz poczęstunek.

Wszystkim sponsorom: Firmie ZŁOTEX, HILTON FOODS, P.P.Ch. i P.R.S. ANITA Grzegorz Mordalski, WO-HEN Wojciech Patocki, CMG Marek Gagatek, Cukierni PATI Andrzej Jakubowski, Cukierni Beaty i Rafała Opasów, Stowarzyszeniu UŚMIECHEM MALOWANE oraz Radzie Rodziców SOSzW w Działoszynie, którzy okazali zrozumienie, wsparcie i dobre serce w imieniu naszych wychowanków SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

zapraszamy do galerii • W dniu 05-06-2013 r uczniowie SOSzW uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia, która współfinansowana była przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” oraz Radę Rodziców. Dzieci zwiedzały Ogród Zoologiczny, płynęły statkiem po Odrze, podziwiały uroki architektury Starego Miasta szlakiem wrocławskich krasnali. Pomimo niesprzyjającej aury humory wszystkim dopisywały. Dzieci wróciły pełne wrażeń, zadowolenia i nowych wrażeń.
zapraszamy do galerii
 • W środę 05.06 2013r starsi uczniowie SOSzW w Działoszynie wyjechali na wycieczkę do Wrocławia, natomiast młodsze dzieci obchodziły Niebieski Dzień w przedszkolu i w klasach I-III -  to kolejne zadanie realizowane z Programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Pomimo niesprzyjającej aury „Niebieski Dzień” w naszym Ośrodku należał do naprawdę udanych. Wcale nie było nam zimno ani smutno, a to za sprawą tego właśnie święta, w którym mogliśmy się wspólnie cieszyć, bawić, śmiać i pracować.
 • W tym dniu królował kolor niebieski w różnych odcieniach. Głównym tematem zabaw i zajęć była woda. Gry i zabawy dotyczyły zagadnień proekologicznych. To był bardzo ciekawy i mokry dzień.

Dziękujemy Rodzicom, którzy przez cały rok szkolny włączali się w akcje Kolorowych Dni, dobierając odpowiednie ubranka swoim pociechom.

zapraszamy do galerii • 15 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się lekcja europejska -  „Unia Europejska w pigułce”, którą przeprowadziła Pani Bernadeta Banaszczyk - przedstawiciel Piotrkowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej EURO-CENTRUM z Piotrkowa Trybunalskiego. W lekcji, która była poprowadzona w formie zabawy, wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły przysposabiającej do pracy. Wychowankowie poznali i utrwalili podstawowe informacje dotyczące Unii Europejskieji krajów członkowskich. Uczniowie za swą aktywność otrzymali nagrody.
 • Dnia 27 marca bieżącego roku z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami miała okazję po raz kolejny zasiąść przy wspólnym stole.
  Ze zgodnie panującym zwyczajem nie zabrakło tradycyjnych potraw oraz dzielenia się jajkiem. Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.
zapraszamy do galerii
 • W dniu 6 marca 2013 r. odbyły się X Spotkania Mistrzów Sztuki Kulinarnej pod hasłem „Zdrowy wiosenny dzień”. Tegoroczny konkurs kulinarny odbył się w ramach III edycji projektu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” pod patronatem marki Winiary.W konkursie oprócz naszej placówki, która była jednocześnie organizatorem, wzięło udział 6 drużyn: Radomsko, Łask, Wieluń, Gromadzice, Bełchatów i  Zduńska Wola. Każda składała się z 3 uczestników wraz ze swoim opiekunem. Przygotowane potrawy odpowiadały zdrowemu trybowi życia. Konkurs zakończył się wspólną degustacją przygotowanych smakołyków  oraz rozdaniem nagród. Uczestnikom serdecznie dziękujemy!

zapraszamy do galerii


 • 07.02.2013 uczniowie SOSzW bawili się na corocznym Balu Karnawałowym. Oprawę muzyczną zapewnił zespół EX_BLOCK.
  Podczas zabawy rozstrzygnięto konkurs na najdłuższy łańcuch, w którym pierwsze miejsce zajęła klasa II-III SPP. Jak zawsze wychowankowie mogli liczyć na smaczną kolację, słodki poczęstunek oraz  paczki ufundowane przez stowarzyszenie UŚMIECHEM MALOWANE oraz Radę Rodziców.


„Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej”

Cyprian Kamil Norwid


To już 40 lat!

 • Rok szkolny 2012/2013 jest dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Działoszynie rokiem jubileuszowym. Świętujemy bowiem 40 – lecie działalności.
 • Obchody Jubileuszu naszej placówki służą nie tylko prezentacji historii i osiągnięć w okresie 40 lat, ale także ukazaniu nowego oblicza szkolnictwa specjalnego, konieczności istnienia placówek, których zadaniem jest kształcenie, usprawnianie i stymulowanie rozwoju uczniów z niepełnosprawnością umysłową.
 • Pierwszą  częścią  obchodów  Jubileuszu  było  kolędowanie,  które odbyło się 17 stycznia 2013 roku
  w Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie. To właśnie tam, przez kilkadziesiąt lat mieściła się nasza placówka. Na imprezie spotkali się obecni pracownicy z tymi, którzy tworzyli historię szkoły przez minione 40 lat. Wśród zaproszonych emerytów był pierwszy dyrektor Eugeniusz Wanat, jego następcy, a także byli nauczyciele i pracownicy obsługowi.
  W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele władz, Rady Rodziców, duchowieństwa oraz zaprzyjaźnionych i współpracujących placówek oświatowych. W uroczystej atmosferze wspólnie kolędowano oraz wspominano początki placówki.Ponadto uroczystość uświetnił występ sopranistki Pani Aliny Urbańczyk – Mróz.
 • Kolejne uroczystości odbyły się 31 stycznia 2013 roku. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele p.w. bł. Michała Kozala w Działoszynie. Następnie wszyscy zaproszeni goście zebrali się przy wejściu do Ośrodka, gdzie oficjalnie przecięto wstęgę i oddano do użytku windę, wychodząc naprzeciw potrzebom podopiecznych, którzy mają porażony narząd ruchu.
 • Również w tym dniu, w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie, odbyła się artystyczna część obchodów. Przybyli goście obejrzeli program przygotowany przez wychowanków, rodziców oraz pracowników Ośrodka, w którym przedstawiona została historia placówki. W drugiej części przedstawienia zaprezentowano montaż słowno – muzyczny pt. „Co jest w życiu najważniejsze?” Słowa uznania skierowano do założycielai pierwszego dyrektora placówki Pana Eugeniusza Wanata. Panu dyrektorowi została również wręczona statuetka „Dar Serca”, jako dowód wdzięczności za przekazane serce tym, którzy go najbardziej potrzebują.
 • Uwieńczeniem obchodów Jubileuszu 40 – lecia powstania Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Działoszynie był V Bal Charytatywny, który odbył się 2 lutego 2013 roku. Spełnił on pokładane w nim oczekiwania, gdyż zarówno goście wspaniale się bawili, jak i zebrano niebagatelną kwotę na pomoc niepełnosprawnym wychowankom naszego Ośrodka.
 • Jubileusz Szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Każdy jubileusz to swoiste spotkanie w czasie. Wszyscy jesteśmy częścią Szkoły i odwrotnie - Szkoła jest cząstką nas. Żyje w sercu i pamięci.
 • W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki. Zadowoleni goście, szczęśliwe uśmiechy na twarzach nauczycieli i wychowawców na długo pozostaną w pamięci.
 • To wielkie szkolne wydarzenie – Jubileusz 40-lecia jeszcze przez długi czas z pewnością będzie okazją  do  miłych  wspomnień.  Mamy  nadzieję,  że  Specjalny  Ośrodek  Szkolno  – Wychowawczy
  w Działoszynie dalej będzie tak prężnie funkcjonował, edukując kolejne pokolenia dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

zapraszamy do galerii


 • W dniu 20.12.2012 r. pracownicy SOSzW wraz z wychowankami spotkali się na wieczerzy wigilijnej. W atmosferze   pełnej   życzliwej  i  radości  cała  społeczność  szkolna   podzieliła  się  opłatkiem,
  a następnie zasiadła do wspólnej kolacji, po której odbyło się wspólne kolędowanie. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego szczególnego dnia bardzo dziękujemy.


 • 6 grudnia 2012 roku przedszkolaki i uczniowie SOSzW w Działoszynie z ogromną radością przywitali Św. Mikołaja. Długo oczekiwany gość chętnie włączył się do wspólnych zabaw ze śpiewem oraz wysłuchał obietnic złożonych przez dzieci, iż kolejny rok będą grzeczni. Następnie Św. Mikołaj wręczył prezenty i obiecał, że za rok na pewno do nas wróci.

zapraszamy do galerii


 • Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Także w naszym przedszkolu i w klasach I-III obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci zorganizowały wystawę swoich ukochanych maskotek. Maluchy zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie” i słuchały opowieści Kubusia Puchatka. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wesołej zabawy.

zapraszamy do galerii


 • Konkurs plastyczny "Ja i moja szczęśliwa rodzina" organizowany przez Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi-I miejsce w kategorii gimnazjum- Monika Bednarska
 • 05.12 2012 r. III Festiwal Piosenki w Wieluniu "Darujmy Światu Radość" organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, ZSzS  w Wieluniu oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Bona - I miejsce Jakub Kaczmarek


„Podróż po uśmiech”


 • W dniu 25 X 2012r. uczniowie naszej placówki wzięli udział w integracyjnej imprezie „ Podróż po uśmiech”  z  okazji  obchodów  Roku  Korczakowskiego,  której  inicjatorem  było  Przedszkole  „Bajka”  w Działoszynie.

Uroczystość rozpoczęła się barwnym korowodem ulicami miasta. Część artystyczna odbyła się na scenie MGOK, gdzie przed Królem Maciusiem i jego ministrami prezentowali się wychowankowie Przedszkola Nr 1 „Bajka” i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Działoszynie. Za występy otrzymali gromkie brawa oraz dyplomy wręczone przez samego króla Maciusia I.

1

Dzieci do uroczystości przygotowały:

Aldona Wasiak

Barbara Mrozińska- Bartoszek


 • Dnia 12 października 2012 r. o godz. 10.30 w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście: pan Jan Ryś - Starosta Powiatu Pajęczańskiego i pani Maria Straus – Naczelnik Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.

Wychowankowie pod kierownictwem p. Karoliny Kmiecik, p. Barbary Mrozińskiej – Bartoszek i Aldony Wasiak przygotowali humorystyczne przedstawienie, a w nim taniec, piosenkę oraz wiele ciekawych wierszy obrazujących ciężką pracę nauczycieli. Po przedstawieniu pani Anna Tarnowska - Przerywacz, Dyrektor Ośrodka, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Następnie pan Jan Ryś wręczył Nagrodę Starosty pani Annie Kowalskiej. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli drobne upominki.


 • Kolejny raz w naszej szkole, a już po raz 19 - ty w całej Polsce odbyła się akcja "Sprzątanie Świata 2012". Hasło tegorocznej akcji przypadającej na 14-15-16 września to "Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę", zachęcało wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata. Organizatorkami szkolnej akcji były p. W. Łakoma i D. Sobalak.Obchody „Sprzątania Świata 2012” miały następujący przebieg:


 1. Zbiórka na informacyjnym apelu szkolnym.
 2. Zapoznanie z genezą i ideą akcji - wyjaśnienie celu spotkania przez nauczycieli organizujących akcję.
 3. Przypomnienie  zasad  bezpiecznego  korzystania  z  narzędzi,  worków  i  rękawic  foliowych.  Podział zadań  i obowiązków. Wyznaczenie poszczególnym grupom terenu do porządkowania, rozdanie rękawic, worków na śmieci oraz narzędzi.
 4. Sprzątanie najbliższej okolicy, segregowanie śmieci.
 5. Powrót do szkoły i złożenie worków w wyznaczonym miejscu.
 6. Praca w klasach. Uczniowie wykonują prace plastyczne w ramach szkolnego konkursu na plakat pod hasłem  „Kocham,  lubię,  szanuję…nie śmiecę". Zachęcanie do wypoczynku i korzystania w rozsądny sposób  z darów lasu, organizowania spacerów i wycieczek jako jednej z form organizowania zajęć lekcyjnych.
 7. Podsumowanie akcji, rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród (zakładki do książek, plany lekcji i inne materiały promujące proekologiczny styl życia).03 września 2012 roku - Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

Nauka odmładza duszę,

Łagodzi gorycz samotności, Gromadzi mądrość, która będzie

Twym drogowskazem do starości.

 • Rozpoczynamy   nowy   rok   szkolny.   Uczniowie   przybyli  do  szkoły  z  optymistycznym  nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy...

Pani Dyrektor mgr Anna Tarnowska - Przerywacz serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Życzyła nauczycielom, innym pracownikom szkoły oraz uczniom dużo zapału do pracy w nowym roku szkolnym oraz cierpliwości w dążeniu do założonych celów.

Po  spotkaniu  ogólnym  uczniowie   wraz   z   rodzicami   rozeszli   się   do   klas,   aby  przywitać  się   z wychowawcami i omówić sprawy organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W związku z obchodami XIV Dnia Papieskiego MGOK w Działoszynie ogłosił I Gminny Przegląd Twórczości pt. "Jan Paweł II w słowach i obrazach". W przeglądzie udział wzięło 10 placówek oświatowo- wychowawczych w tym również SOSzW w Działoszynie. 
10.X.2014r w MGOK-u w Działoszynie odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie Przeglądu, na którym zostały wręczone dyplomy dla uczestników. Reprezentantami naszej szkoły, którzy wykonali prace plastyczne są: Katarzyna Kiedos, Gabriela Łakoma oraz Marcin Kapa

Wczesne wspomaganie roz.

szkoła przyspos. do pracy

Zespoły Rew-Wych

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas 21256 osób/y/ DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY